GOOGLE, ANDROID 11’DE EN AZ 2 GB RAM’İ ZORUNLU HALE GETİREBİLİR

 

XDA Developers tarafından tespit edilen Nisan 2020 tarihli bulgulara göre Google, Android 11 ile en az 2 GB RAM’i zorunlu hale getirecek.

Hepimiz biliyoruz ki tüketiciler her yeni nesil eşyalarda olduğu gibi yeni nesil işletim sistemlerinde de daha fazla performans, özellik, arayüz gibi daha güçlü özellikler talep ediyor bunlarda doğal olarak daha çok donanım ihtiyacını ortaya çıkarıyor.

Başlıkta da dediğim gibi XDA Developers tarafından ortaya atılan sızıntıdan da anlaşılacağı üzere Android 11 için minimum sistem gereksinimlerini artıracağına gösteriyor.

XDA Developers’ın sızıntısına göre Google, genel Android özelliklerini çalıştıracak ve Google mobil servisleri tarafından da desteklenecek akıllı telefonların Android 11’i desteklemesi için en az 2 GB RAM’e ihtiyacı gerekli kılacaktır.

Yakın gelecekte 2 GB RAM’in altında olan telefonlarda Android Go zorunlu olarak gelebilir. Biliyoruz ki 1 GB RAM’li cihazların Android Go ile geldiğini görüyorduk.

Google Play önyükleme için 512 MB RAM’e ihtiyaç duyduğundan üreticiler için Android Go kullanma gibi bir zorunluluk bulunmuyor.

XDA Developers’ın söz konusu sızıntılarının nisan ayına ait olduğunun altını çizelim. Sızıntıya göre Google, minimum 2 GB RAM gereksiniminin yüksek olduğuna karar vermiş ve minimum sistem gereksinimlerini düşürmüş de olabilir. Konu ile ilgili son durumun öğrenmek için Google’un takip etmekten başka çaremiz kalmıyor.

5 1 Oy
DEĞERLENDİR

Bir Cevap Yazın

0 Yorum
Satır İçi Geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerini paylaşmak ister misin? O zaman tıklax
()
x
%d blogcu bunu beğendi: