HAYAL KURMAK VE ÖNEMİ

HAYAL KURMAK NEDEN ÖNEMLİDİR

Barbara Sher der ki: “Hayaller bizim kim olduğumuzun aynadısır.”

Hayal etmeliyiz ki sınırları olan bir dünyada sınırsızca içimizde bir şahlanış yaşayalım, yapabileceklerimize odaklanıp, yaşama olan bağlılığımızı güçlendirelim.

Hayal kurmak bir yaşamın bir parçasıdır ve yaşam bizlere her şeyi sunabilir, şartlar bazen iyi olmayabilir ama bizler hayallerimizde hep iyi şartları düşünmeliyiz ki iyi gitmeyen ve canımızı sıkan durumlardan kurtulmak ve geleceğimizi şekillendirmek için çabalamalıyız.

Hayallerimiz sakin ve huzurlu bir ortamda kurmalıyız ki daha detaylı kurabilelim. Hayaller bizlere güç katar, moralimizi yükseltir, motive eder, daha sağlık düşünceye sahip olmamazı sağlar.

Bizleri yaşama tutan da hayallerimiz değil mi?

Hayellerimiz ne kadar güçlü olduğumuzu da gösterir, sadece yaptıklarımızla gücümüzü göstermiş olmayız, yapmak istediklerimizle de ne kadar güçlü olduğumuzu gösterebiliriz.

Güç bir zor kullanma değil, kendini gösterebilmektir. Ben buradayım diyebilmektir. Hayalleriniz de “ben buradayım” diyebildiğiniz de siz güçlüsünüzdür.

Marian Anderson der ki: “Hayallerini ve ideallerini bıraktıysan bari yaşamayı da bırak.”

Ve tabii ki; hayallerimiz gerçeğe uygun olmalı ki gerçekleştirediğimiz hayallerimizin içinde kaybolmayalım, kayboldukça çıkılmaz bir döngünün için gireriz. Gerçekleştirebileceğimiz her hayalimiz bizi bir adım ileri götürür.

Otelo Burning sözü ile bitirelim: “Hayaller ateş gibidir; gerçekleştirmezsen seni yakar.”

5 1 Oy
DEĞERLENDİR

Bir Cevap Yazın

0 Yorum
Satır İçi Geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşüncelerini paylaşmak ister misin? O zaman tıklax
()
x
%d blogcu bunu beğendi: