İÇİMDEN GELEN: SEVGİ NEYDİ?

Herkes sevmeyi anlatır ama yaşamak anlatmaktan daha güzel bir histir. İnsan sevdiği zaman içinde yaşar, bedeninin her yerince hücum eder, en çokta kalbine, aklına hücum eder.

Bir insandan sevgiyi alırsanız onu ruhsuz bırakırsınız. Bir insan sevgiden uzaklaşırsa yine ruhsuz kalır. Sevgi aslında bizim ruhumuzun en temel hissidir. Sevgi olmazsa hayatımızda tabiri caizse bomboş ve anlamsız yaşarız. Hiç bir şeye ilgimiz kalmaz, hiç bir şeyden zevk almayız.

Siz, siz olun sevginiz hiç bir zaman kaybetmeyin. Her konuda sevginizi daima en içten samimi duygularla yaşayın. Sevgi her şeyin üstesinden gelebilecek güçlü bir duygudur.

Aşk açısından bakarsak;
Her ne olursa olsun, acı çekeceğiniz ve pişman olacağınız durumlar içine girmeyin. İnsanların kalplerinde acılar bırakmayın, geri dönülmez hatalar da yapmayın. Kırgın olduğunuz ve ayrıldığınız insanlara kalıcı hasarlar bırakmayın. Kırgınlıklarınız varsa hafifletmeye, daha ileri gidebilirseniz bitirmeye çalışın.

Her şeye rağmen sevin, sevilin.

 

5 2 Oy
DEĞERLENDİR

Bir Cevap Yazın

1 Yorum
En eski
En yeni En çok oylananlar
Satır İçi Geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Mert

Yazı uzun tutulabilirdi. Detaylara biraz daha değinmek gerek diye düşünüyorum eline sağlık güzel olmuş. Bir notta ben ekleyeyim; İlişkilerde sorunlar büyük değilse aldatma,ihanet gibi o ilişki her zaman ayakta durur. Çünkü iki insan birbirine ihanetlerde bulunmamıştır. Sadece birbirlerini sevmiştir. Eğer küçük sorunları çözmek yerine bitirmeye kalkışılırsa daha doğrusu ilişkiyi bitirmek isteyen taraf partnerini sevmemiştir. Aşk iki kişiliktir fedakarlık olmadan aşk yürümez fedakarlik yapmayan sevmemiş olur. Bitirmek doğru seçenek değildir. Mücadele etmek gerek..

1
0
Düşüncelerini paylaşmak ister misin? O zaman tıklax
()
x
%d blogcu bunu beğendi: